כל מה שצריך לדעת על גור כלבים

כל מה שצריך לדעת על גור כלבים

אין דבר מתוק יותר מגור כלבים פרוותיי וקטן. אך, אם בוחרים לגדל גור כלבים, כדאי מאוד ללמוד כל מה שניתן לדעת על הגור, על אופן התפתחותו, הגזע שלו ובעיקר על התקופות הקריטיות בחייו. בכדי לספק לגור הכלבים את כל מה שנדרש לו לשם התפתחות תקינה ויעילה, יש לוודא שאתם יודעים למה הוא זקוק בכל תקופה ומה קורה אצלו בכל תקופת חיים.

בחיי הגור יש מספר תקופות קריטיות:
תקופה ראשונה היא מיום המלטתו ועד היום ה 21 בערך. בתקופה זו רוב חושיו של גור הכלבים מתפתחים. הוא תלותי מאוד וזקוק לאימו שמספקת לו חום, אהבה, מזון וטיפול מסור בכל כאביו. ולכן, לא כדאי לאמץ גור בתקופה הזאת מאחר והגור תלוי בה.

התקופה השנייה היא תקופה שנעה מהיום ה 21 להיוולדו ועד גיל 7 שבועות בערך, בתקופה זאת מתפתחת היציבות החברתית של הגור )סוציאליזציה(. תקופה זאת קריטית ומהותית ובה הגור חייב להיות מצוי בין כלבים, אנשים וגירויים בכדי ללמוד להסתדר וללמוד כיצד לנהוג באופן עצמאי כאשר הגור יגדל בתקופה זאת בקרב בני אדם הוא ילמד על אורחות על בני האדם .לכן, גם בתקופה זאת עדיין כדאי להשאיר את הכלב בקרב כלבים נוספים ולא לאמץ אותו.

לאחר התקופות הקריטיות 1-2 , כדאי לנתק את הגור מאמו ומהשגר ולהעניק לו את כל מה שהוא זקוק לו. גור שלא ינותק מאמו ומהשגר עלול להפוך לתלותי וחסר יכולת להיות עצמאי ("חובש קן")

תקופה שלישית היא תקופה שנעה בין גיל 7 שבועות לבין גיל 14 שבועות, תקופה זו היא התקופה האידיאלית ליצירת קשר בין אדם לכלב. הכלב לומד מהר וכל דבר שהאדם מלמד אותו הוא יזכור לטווח הרחוק בקלות. לכן, גם חשוב בתקופה זאת לנהוג עם הגור באהבה ובסבלנות בכדי שרשמיו מהתקופה יהיו חיוביים. מומלץ כבר להתחיל עם הצבת גבולות ולימוד סדר יום קבוע, לחשוף את הגור לגירויים סביבתיים בזהירות למרות שלא סיים את סדרת החיסונים (משושה וכלבת). להתחיל לתרגל פקודות משמעת בסיסיות ולפתח ולחזק יצרים בעזרת משחקים ומזון.

התקופה הרביעית היא מגיל 14 שבועות ועד גיל ארבעה חודשים, בתקופה זאת התפתחותו הגופנית של הגור משמעותית והוא גם מתפתח מבחינת אופיו, הוא מנסה לבסס מנהיגות ולהוכיח שהוא המנהיג ולכן חשוב דווקא בתקופה זאת, לסייע לו בעזרת תרגילי אילוף שונים שנועדים לשרת אתכם, להבין מיהו המנהיג. גור שלא עובדים איתו על הקשר שבין האדם לכלבו באופן שהאדם הוא זה שנותן את ההוראות והכלב מציית, לא יפנים לגמרי את משמעות הדבר ויתקשה באופן כללי לכבד את מעמדו בקרב האדם.

התקופה החמישית היא בגיל 5-6 חודשים , בתקופה זו הגור ינסה לבסס את מעמדו בלהקה. כדאי לשחק יותר עם הגור . בגיל זה מתפתחת תכונת הציד וכדאי ללמד אותו לעקוב אחר תנועה ולהחזיר חפץ.

התקופה השישית 7-12 חודשים, תקופה זו מתבטאת בחוסר יציבות ומצבי רוח ולכן מומלץ לחזק ולהגביר תרגולי משמעת בשיטה המתאימה לכלב ולבעליו, היציבות מתבססת בגיל שנה, הביטחון העצמי מגיע והכלב יוכל לגונן ולשמור על הטריטוריה ועל בעליו. יש לתת דגש משמעותי על מה שדרוש לגור בכל תקופה מהתקופות הקריטיות בחיי

מאמרים נוספים:

המלטה של Liza Vita Grace

גורי ביגל למכירה , המלטה מה04.06.2022 , הגורים עברו ביקורת שגר, ביקורת וטרינר, חיסון משושה 1 , תילוע ושבב. מוכנים ליציאה לבתים. לפרטים צרו…
כלב חולה חיסונים

משטר חיסונים

החיסון הוא אמצעי ריפוי מונע, כלומר, מטפל בגורמים מזיקים לבריאות כמו נגיפים ומחלות שונות לפני שהם מספיקים לפגוע בגוף. מרבית החיסונים פועלים באמצעות הכנסה…

התניה קלאסית (או התניה פבלובית, או רספונדנטית)

"הכלב של פבלוב" ו"התנייה קלאסית" הם מושגים שכמעט כל אחד שיש לו כלב שמע בוודאי פעם אחת בהקשר לשיח על כלבו. פבלוב היה מדען…